Som kandidát?

Často kladené otázky.

Vyhľadajte odpoveď na svoju otázku pomocou informačného pultu nižšie!

Je to úplne v poriadku, keďže snímateľná dlaha na zuby tlačí, aby ich posunula. Nepríjemné bolestivé pocity však po niekoľkých dňoch ustúpia.

Je potrebné, aby ste si zuby vyčistili zubnou kefkou po každom jedle a vždy predtým, ako si snímateľné dlahy znova nasadíte. Nezabudnite si zuby dočistiť pomocou medzizubnej kefky aspoň jedenkrát denne.

Keďže neviditeľný zubný strojček nie je vhodný pre každého, naši ortodontisti každý jeden prípad starostlivo posúdia a prijmú najvhodnejšie rozhodnutie.

Každý prípad musia posúdiť naši ortodontisti. Môžete začať tým, že sa objednáte na konzultáciu u nášho poskytovateľa. Ak ste vhodný kandidát, môžete začať s liečbou, keď budete pripravený.

Skôr než sa rozhodnete pre liečbu systémom starlynr®, odporúčame, aby ste navštívili zubného lekára. Zubný lekár vám poradí, či je alebo nie je potrebné zuby múdrosti vytrhnúť.

Po vytrhnutí zubov počkajte 7 až 10 dní, aby sa vaše ďasná dostatočne zhojili. Potom je možné objednať sa na scan zubov u nášho poskytovateľa.

Samozrejme, keďže tehotenstvo nie je kontraindikáciou liečby systémom starlynr®. To znamená, že ak zákazníčka počas liečby otehotnie, môže v liečbe neviditeľným strojčekom starlynr® pokračovať, prípadne môže s liečbou začať aj počas tehotenstva.

Bude vám chvíľu trvať, kým si na snímateľné dlahy zvyknete, ale váš jazyk sa im rýchlo prispôsobí. :)

Ak je váš liečebný plán starlynr® určený pre horné aj dolné zuboradie, v takom prípade by ste mali nosiť obidve snímateľné dlahy súčasne. Nosenie dlahy iba na jednom zuboradí môže byť prekážkou v úspešnom napredovaní liečby a dosiahnutí želaného výsledku.

Dostanete približne 12 snímateľných dláh (počet dláh je individuálny). Každú dlahu by ste mali nosiť 2 týždne a potom ju vymeniť za novú.

Snímateľné dlahy, ktoré budete nosiť počas liečby, sa majú nosiť jednotlivo vždy počas 2 týždňov. Aby liečba priniesla požadované výsledky, musíte každú dlahu nosiť dovtedy, kým nedokončí pohyby zubov, na ktoré bola navrhnutá.

Neustále, dokonca aj počas spánku. Celkovo by ste snímateľné dlahy mali nosiť aspoň 22 hodín denne. Vyberte si ich len vtedy, keď konzumujete jedlo a nápoje. Následne ich opláchnite a dlahy si znova nasaďte na zuby.

Nie. Fajčenie spôsobuje zožltnutie snímateľných dláh, takže už nebudú neviditeľné. A to predsa nechcete.

Pred konzumáciou jedla a nápojov (okrem čistej studenej vody) si dlahy vždy vyberte z úst. Teplé jedlo alebo nápoje by neviditeľné dlahy zničili.

Áno, pretože v opačnom prípade sa na nich vytvoria škvrny a budú zapáchať. Snímateľné dlahy môžete čistiť mydlovým detergentom a špongiou. Nikdy však nepoužívajte horúcu vodu, keďže vysoká teplota by dlahy zničila.

Dajte nám vedieť a my vám podľa potreby pošleme náhradnú dlahu. Je dôležité, aby ste si všetky staré dlahy odkladali. V prípade, že počas liečby jednu dlahu stratíte, naši ortodontisti vám môžu odporučiť, aby ste zatiaľ používali predchádzajúcu dlahu, kým vám pošleme novú dlahu starlynr®.

Po niekoľkých dňoch nosenia začnú byť dlahy voľnejšie. Je však dôležité, aby ste k ďalšiemu kroku liečby pristúpili až po uplynutí odporúčaného času.

To je úplne v poriadku, keďže vaše zuby sa nosením dláh posúvajú.

Jemne ťahajte dlahu z jednej aj druhej strany smerom hore/dolu, až kým sa neuvoľní.

• V počiatočnom štádiu liečby môže nosenie dláh negatívne ovplyvniť reč (artikuláciu), takže to môže znieť ako šušlanie.

• Keďže snímateľné dlahy postupne vyrovnávajú postavenie zubov a posúvajú ich do správnej polohy, ďasná okolo každého zuba menia svoj tvar. To môže spôsobovať pocit uvoľnenia ďasna alebo tlak.

• Fajčenie, pitie kávy a vína a konzumácia jedál a/alebo iných nápojov môže potenciálne viesť k zafarbeniu transparentného materiálu, z ktorého sú snímateľné dlahy vyrobené. Preto si pred konzumáciou jedla a nápojov (okrem čistej studenej vody) dlahy vždy vyberte z úst.

• S nasadenými dlahami nemôžete žuť ani žuvačku. Pred konzumáciou jedla alebo občerstvenia si snímateľné dlahy vždy vyberte.

...